آخرین خبرها

حرکت کاروان دوچرخه سواران کانون جوانان رضوی استان گیلان به مشهد مقدس

کاروان دوچرخه سواران گیلانی به سمت مشهد مقدس حرکت کرد.

به گزارش خبر گزاری کانون جوانان رضوی استان گیلان ،کاروان دوچرخه سواری کانون جوانان رضوی صبح امروز پس از اقامه نماز عید سعید فطر در حرم مطهر فاطمه اخری(س) و حضور در مزار شهدای رشت راهی سرزمین آفتاب شدند. کاروان دوچرخه سواری شهید نریمان مددی مژدهی امروز (شنبه) راس ساعت 10:15 از گلزار شهدای رشت به سوی مشهد مقدس رکاب زدند.

میلادنیک قلب سرپرست گروه دوچرخه سواری کانون جوانان رضوی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:

اعضای این گروه دوچرخه سواری پنج نفره عبارتند از:مرتضی پهلوان،حسین ساعدی،مهدی شبرنگ،علی نجفی و میلاد نیک قلب که مسافت 1170 کیلومتر از مقصد رشت تا مشهد را به مدت 9 روز رکاب خواهند زد؛همچنین وی با گرامیداشت یاد و نام شهید نریمان مددی مژدهی افزود: این شهید بزرگوار همواره همراه گروه بود و این حرکت خیر را ایشان راه اندازی کردند.

سرپرست گروه دوچرخه سواری شهید نریمان مددی مژدهی اضافه کرد:افسوس!این شهید والا مقام در اردوی راهیان نور به شهادت رسیدند و جای این شهید عزیز در این حرکت بسیار خالی است.

نیک قلب خاطر نشان کرد:ما به عشق آقا علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) این راه را رکاب میزنیم و هیچ خستگی در این راه نیست. در آداب زیارت از بزرگان از بزرگان نقل شده که برای زیارت ائمه(ع) خوب است با پای پیاده به باپوسی انان برویم و تجربه به ما ثابت کرده که شیرینی و حلاوت این چنین سفر هایی قابل مقایسه با دیگر سفر ها نیست.

نیک قلب هدف از این حرکت معنوی را چنین اظهار داشت:هدف ما در این سفر این است تاوقتی که توان رکاب زدن را داریم همه ساله به پابوسی حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) بیاییم و همچنین وی هدف از این حرکت فرهنگی ورزشی را عرض ارادت به ساحت مقدس ولایت،ترویج فرهنگ و روحیه ولایت مداری به سایر نقاط گفته است.

گزارش تصویری

photo_2015-07-18_21-30-05

photo_2015-07-18_21-30-13

photo_2015-07-18_21-30-26

photo_2015-07-18_21-30-30

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی خادم الرضا(ع)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*