آخرین خبرها

همایش من مثل معصومه با حضور خدام رضوی

همایش “من مثل معصومه” با حضور  کاروان زیر سایه خورشید در سالن شهدا نیروی انتظامی در شهر رشت و با حضور بانوان گیلانی و چندی از مسئولان برگزارگردید.
 در این همایش استاد محمد شجاعی سخنانی پیرامون فضیلت حضرت معصومه سلام الله علیها و زیارت این بانو عظیم الشان با بیان حدیثی از امام کاظم علیه السلام که  می فرمایند: “اگر دخترم فاطمه بخواهد تمام اهل محشر را در روز قیامت شفاعت کند خداوند می پذیرد” شرح دادند
وی با بیان اینکه  ما در زیارت نامه حضرت معصومه سلام الله ابتدا به پنج تن از پیامبران سپس با ضمیر حاضر به چهارده معصوم سلام می دهیم و سپس به حضرت معصومه (س) با نسبت هایشان با اولیاء خدا مورد خطاب قرار می دهی تاکید کرد زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها  و سایر معصومین نباید تنها بوسیدن ضریح  و فقط خواستن حاجت های دنیایی باشد بلکه زیارت باید یک سیر و سلوک باشد…باید زیارت کردن را یاد بگیریم.
و در پایان بیان داشتند که اگر عشقی که اهل بیت به ما می دهند را جمع کنیم ما ثروتمند ترین مردم در جهان از نظر عاطفی خواهیم بود و دیگر نیازی به گدایی محبت از دیگران نداریم …ما باید به همه مردم عشق و محبت هدیه کنیم اما خودمان به دنبال محبت آنها نباشیم …لیاقت واقعی انسان ها عشق الهی و پاک است و نباید خودمان را محتاج عشق های زمینی بدانیم. ما از اهل بیت می خواهیم ما را نزد خداوند شفاعت کنند تا بتوانیم به خدا نزدیک تر شویم در عین حال از خداوند می خواهیم شفاعت امامان را قبول کند.یکی از مشکلات جامعه ما این است که سبک زندگی ما از سبک زندگی معصومین فاصله گرفته است.
بعد از اتمام سخنرانی، خادمان حرم مطهر رضوی وارد سالن شدند و با استقبال حضار و با ورود پرچم رضوی به داخل سالن برنامه حال و هوای دیگری به خود گرفت.
و همچنین یکی از خادمین ابیاتی را در مدح حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام  بیان فرمودند.
در پایان برنامه نیز به بانوانی که نام مبارک معصومه را داشتند به رسم یادبود هدایایی اهدا شد و همچنین نمک متبرک حرم امام رضا علیه السلام  به مهمانان  تقدیم شد.

مراسم با خروج کاروان زیر سایه خورشید از سالن به پایان رسید .

 

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی خادم الرضا(ع)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*