آخرین خبرها

مراسم استقبال از خدام رضوی در رشت

بسم رب الرضا

به گزارش خبرگزاری کانون جوانان رضوی در پی برنامه های زیر سایه خورشید، در روز ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷، مردم شریف رشت طی گردهمایی بزرگ از پیاده راه مرکزی رشت به سمت میدان صیقلان و سپس حرم مطهر فاطمه اخری مراسمی را تحت عنوان استقبال از کاروان خدام پرچم دار علی بن موسی الرضا برگزار نمودند.

متن خبر:

عصر روز پنجشنبه ۲۸ تیر ماه، مردم شهر رشت، در میدان صیقلان میزبان کاروان خدام حرم مطهر رضوی بودند.

حدود ساعت شش و نیم عصر بود که کاروان زیر سایه خورشید یعنی خدام حرم مطهر رضوی به همراهی پرچم مطهر گنبد حضرت امام رضا (ع) وارد پیاده روی فرهنگی شهرداری رشت شدند و از آنجا به خیل مردمی که حدود یک ساعت قبل در میدان صیقلان منتظر این کاروان محترم بودند ، پیوستند.
در ادامه مسیر که به همراهی جمعیت انبوه مردم اعم از زن و مرد ، پیر و جوان بود به سمت حرم مطهر خواهر امام رضا (ع) حرکت کردند.
در ابتدا مراسم داخل صحن حرم یک دختر خردسال متن خیر مقدمی را برای کاروان زیر سایه خورشید قرائت نمود که مورد توجه تمام حضار قرار گرفت.

سپس جناب آقای کریمی( ریاست محترم اوقاف شهرستان رشت) ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان عزیز به جمعیت حاضر و جمعیت هایی که در روزهای آینده منتظر این کاروان پر نور هستند اشاره نمودند.
ایشان به وجود ۲۰۷ بقاع متبرکه در شهر رشت و به خصوص وجود مقدس خانم فاطمه اخری در این شهر اشاره و نمودند و خواستار توجه مسولین برای تعمیرات و رسیدگی به این حرم مطهر شدند.
سپس یکی از خادمان امام رئوف به مدح خوانی پرداختند و بعد ایشان یکی دیگر از خادمان بعضی از کرامات امام رضا (ع) را بیان کردند.

مراسم با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) به پایان رسید.

گزارش تصویری از این مراسم تقدیم حضورتان میگردد:

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی خادم الرضا«ع»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*