آخرین خبرها

جلسه سوم محرم الحرام ۱۳۹۵

به نام خدا

سخنرانی شب سوم محرم؛ حجت­السلام حق­گو

ثابت قدم بودن و شرط پیوستن به قافله­ی عشق:

امام حسین(علیه­ لسلام): بعضی از مردم، دین فقط بر روی زبانشان می­باشد و زمانی که سختی پیش می­آید دین داران کم خواهند شد. حضرت یوسف(ع) وقتی از دام شیطان نجات پیدا کرد از خدا تشکر کرد که رحمت خدا باعث نجاتش شده بود، پناه بردن به خدا فقط با زبان نیست باید حرکت کرد.

قرآن می­فرماید: ثابت قدم باشید در ایمان و خدا را یاد کنید تا رستگار شوید.

همه چی به واسطه­ی خداست اگر خدا بخواهد تار عنکبوت باعث نجات پیامبر می­شود.

مدیریت درونی هم باعث نجات است، باید به درون و دل خودتان نگاه کنید مثل حُّرّ تا نجات پیدا کنید.

قدم بعدی دوری از وسوسه­های شیطانی است، وسوسه می­کند که فعلا تصویر را ببین یا فعلا این مکان را برو شرکت کن، وعده­ی دروغین می­دهد که با یک تصویر که تو خراب نمی­شوی. وعده­ی دروغین بود که مردم کوفه را بد عهد کرد، وعده­ی دروغین حکومت ری عمر سعد را روبروی امام حسین(علیه­السلام) قرار داد. شیطان تمام راه ها را برای گمراهی شما امتحان می­کند، شما را آنالیز کرده.

خب وقتی ثابت قدم شدید، قرآن میفرماید: آنان که ایمان آورده­اند و استقامت کردند(ثابت قدم شدند) خداوند ملائکه را بر آنها نازل می­کند یعنی امداد غیبی می­دهد که ای مومن نترس انسان مومن که پای خدا گفتنش وایستاده و ثابت قدم مانده هرگز از دشمن نمی­ترسد. حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) هیچ وقت نترسیدند، شهدا و علما هم همنیطور.

در زیارت عاشورا هم می­خوانیم که خدایا مرا ثابت قدم کن تا برم پیش امام حسین(ع) و اصحاب ایشان و شهدا.

کسی که ثابت قدم باشد نگران دنیا هم نمی­شود، تا زمانی که امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) دارد نگران دنیا نمی­شود.

امام حسین (ع) شب عاشورا بهشت را به اصحاب خودشان از بین دو انگشت نشان دادند، امام حسین(ع) گفت بروید اما هیچ کدام از اصحابی که باقی مانده بودند از آقا جدا نشدند. لذا حضرت زینب(س) وقتی یزید گفت دیدی چطور شما ذلیل شدید حضرت فرمود: چیزی جز زیبایی ندیدم؛ نگران نیست، ناراحت نیست، نمی­شکند، محکم جلوی دشمنان ایستاده، شهدای مدافع حرم هم همینطور، تمام شهدا، شیطان تمام سعیش را کرد که گمراهشان کند ولی آنها ثابت قدم و محکم بودند که خدا شهادت و بهشت را برایشان انتخاب کرد. وقتی می­گویی حسین(ع) باید پای حسین(ع) گفتنت ثابت بمانی.

با امام حسین(ع) تا کی هستیم؟ لذت ها را کنار می­گذاریم؟ اگر امام حسین(ع) بگوید این تصویر را نبین گناه نکن چه می­کنیم؟

وقتی حسینی شدیم دیگر غصه­ای نداریم، بهشت برای ماست.

۰۱۱

۰۱۲

۰۱۷

۰۲

۰۴

۰۱۸

۰۲۹ ۰۲۸

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی خادم الرضا(ع)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*