آخرین خبرها

جشن ولادت حضرت معصومه(س)

در شب ولادت کریمه اهل البیت علیه السلام و به مناسبت روز دختر جشن با شکوهی با حضور جمعیت کثیری از جمله  بانوان و دختران شهر رشت با حضور خادمین حرم حضرت معصومه در صحن حرم خواهر امام رضا علیه السلام برگزار گردید.

 
به گزارش خبرنگاران کانون جوانان رضوی جشن میلاد حضرت معصومه با برپایی نماز جماعت و تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی و خوش آمد گویی آقای کریمی رئیس اداره اوقاف رشت  آغاز گردید.
ایشان در بخشی از سخنان خود از حضور مردم و مسئولین تشکر کردند.
 
 سخنران اصلی مراسم حجت الاسلام  والمسلمین شهاب مرادی در قسمتهایی از سخنرانی خود ضمن تبریک روز دختر به همه دختران و پدر و مادرهایشان، فرمودند:”خدا را شاکرم که روزی در سال به نام روز دختر داریم. از مادرها می خواهم هوای دخترانشان را داشته باشند و از دخترها می خواهم بعدها که مادر شدند یادتان باشد هوای دخترانتان را داشته باشید”
ایشان با بیان روایتی از پیامبر که فرمودند: “خدا در برخی چیزها بین زن و مرد فرق می گذارد” بیان داشتند که خداوند به جنس مؤنث نسبت به مذکر رئوف تر است و به فرموده رسول خدا(ص) توصیه کردند که :”اگر شما می خواهید از این رأفت ویژه خداوند برخوردار شوید بروید به محارمتان خدمت کنید”.
وی در ادامه افزود: یکی از نشانه های مرد مؤمن این است که زمانی که  دخترش دنیا می آید خوشحال باشد،این کافرانند که از تولد دختر ناراحت می شوند؛ پس قدر دخترانتان را بدانید.
وی در پایان فرمودند که کاری کنید که فرزندانتان به نماز علاقه مند شوند. امروزه به بچه ها سخت می گیرند که حتما شاگرد اول باشد، فعال و باهوش باشد و…بچه هایتان را دوست داشته باشید، فقط کافیست به فرزندانتان توجه کنید.
 
در ادامه مراسم با ورود گروهی از خدام بارگاه حضرت معصومه سلام الله علیها از شهر قم به همراه پرچم مطهر حرم حال و هوای مراسم معنوی و عطر حریم حضرت معصومه در حرم خواهرش پراکنده شد.
در پایان مراسم آقای قانع مداح محترم از مشهد مقدس شروع به خواندن ابیات زیبایی در مدح حضرت معصومه سلام الله علیها کردند.
پس از آن ، ذاکر محترم حرم حضرت معصومه سلام الله علیها؛  آقای رنجبر نیز اذکاری در مدح بانو بیان کردند.
همچنین بسته های متبرک نمک حرم حضرت معصومه (س) در بین مردم توضیح گردید.
 
لازم به ذکر است که با جشن میلاد حضرت معصومه (س) برنامه های دهه کرامت کانون جوانان رضوی استان گیلان به طور رسمی آغاز گردید

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی خادم الرضا(ع)

کوچیک ترین خادم امام رضا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*