آخرین خبرها
استان گیلان همزمان با دهه کرامت میزبان خادمان امام رضا (ع) می‌شود

استان گیلان همزمان با دهه کرامت میزبان خادمان امام رضا (ع) می‌شود

 مسئول کانون جوانان رضوی استان گیلان: رسالت خدام حرم مطهر ، رساندن پیام مهر ومحبت امام رضا علیه السلام به مردم است

 

مسئول کانون جوانان رضوی استان گیلان با بیان اینکه استان گیلان در برگزاری جشن های “زیر سایه خورشید” استانی صاحب سبک است بیان داشتند رسالت حضور خدام حرم مطهر در شهرها و استان ها رساندن پیام مهر ومحبت امام رضا علیه السلام و تعریف سبک زندگی امام واهل بیت می باشد.

اسحاق معبود مژدهی مسئول کانون جوانان رضوی استان گیلان در نشست خبری که با حضور چندی از خبرگزاری ها ازجمله ایسنا،مانا،موج، تسنیم و.. برگزار شد، جهت تبیین برنامه های کانون اظهار داشتند:«از سال ۸۱هیأت خادمین الرضا علیه السلام برای اشاعه فرهنگ اهل بیت علیهم السلام برای جوانان و نوجوانان شکل گرفته و سعی شده فعالیت های آن مطابق ذوق و میل مردم و به خصوص جوانان باشد.کانون جوانان رضوی نیز از سال ۸۷ به عنوان زیر مجموعه ی هیأت شکل گرفته است. کار این کانون پرداختن به مسائل اهل بیت به صورت همه پسند وجذاب برای همه است.»


در ادامه ایشان به جشن های زیر سایه خورشید پرداخته و گفتند:« از سال ۸۷ با آغاز جشن های زیر سایه خورشید به ایام ولادت ام رضا علیه السلام رنگ و بوی دیگری داده شد …سه ضلع مثلث برگزاری این جشنها را تشکل های مردمی،جوانان آستان قدس و گروه خادمان فرهیخته حرم مطهر تشکیل می دهند.»
سپس ایشان با بیان اینکه آستان قدس رضوی بیش از ۲۴ هزار خادم از اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و فرهیختگان دارد افزودند:«در سال ۸۷ حدود ۸استان این جشن را برگزار کردند که در آن زمان استقبال مردمی و بازدید از بیمارستان ها از کارهای محوری بود .امسال این برنامه در همه استان ها و در ۷۰۰ شهر، بخش و روستا برگزار می شود که حدود ۵۰ منطقه از آن در استان گیلان است . همچنین این برنامه در حدود سی کشور دیگر برگزار می شود .استان گیلان روز شنبه ۷مرداد میزبان این خدام خواهد بود واز کاروان خدام از مسیر میدان صیقلان تا مرقد مطهر خواهر امام استقبال خواهد کرد»

 

وی با اشاره به برنامه‌های کاروان خادمان امام رضا (ع) افزود: دیدار خانواده شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، دیدار با امام جمعه شهرهای مختلف، ملاقات بیماران در بیمارستان‌ها و دیدار با زندانیان از دیگر برنامه‌های ککاروان خادمان امام رضا (ع) در گیلان است.

مژدهی دیدار از جانبازان و بیمارانی که نمی‌توانند از منزل خود خارج شوند را از دیگر برنامه‌های کاروان خادمان امام رضا (ع) بیان کرد و گفت: این کاروان طی ۷ روز به غربی‌ترین شهر تا شرقی‌ترین شهر استان گیلان سفر می‌کنند‌‌.

مسئول کانون جوانان رضوی استان گیلان برگزاری نمایشگاه ضریح مهربانی که از عکس‌های فاخر حرم مطهر امام رضا (ع) تشکیل شده است را یکی دیگر از کارهای این کانون خواند و اذعان داشت: این نمایشگاه برای چهارمین سال متوالی برگزار می‌شود.


ایشان در ادامه با اشاره به برنامه‌های کاروان خادمان امام رضا (ع) افزودند: دیدار خانواده شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، دیدار با امام جمعه شهرهای مختلف، ملاقات بیماران در بیمارستان‌ها و دیدار با زندانیان از دیگربرنامه‌های کاروان خادمان امام رضا (ع) در گیلان است.
همچنین در پایان بیا ن داشتند :با توجه به دستورات آستان قدس، مراسمات از مراکز شهرها به مناطق محروم و روستاهای دور برده می شود تا همه بتوانند از این مراسم ها بهره ببرند.

 

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*